Bańka antycellulitowa – jak działa, jak jej używać i jakie są przeciwwskazania

Bańka antycellulitowa to proste narzędzie służące do zasysania i rozbijania cellulitu czy modelowania sylwetki. To inna nazwa dla chińskiej bańki gumowej lub silikonowej. Można jej używać zarówno do masażu, jak i w celu usunięcia tzw. pomarańczowej skórki.

Jak działa bańka antycellulitowa

Masaż wykonywany za pomocą baniek jest prosty i można wykonywać go samodzielnie. Bańki mają charakterystyczny beczkowaty kształt oraz prosty mechanizm podciśnieniowy. Pozwala to na zasysanie skóry, co jest głównym celem zabiegu antycellulitowego. Intensywność tego procesu reguluje się poprzez siłę nacisku – im silniejszy nacisk na miseczkę, tym mocniej przylega ona do skóry.

Jak używać baniek antycellulitowych

Na czystą i suchą skórę należy nałożyć olejek, bądź inny produkt gwarantujący poślizg. Przed użyciem bańki, dobrze jest rozmasować skórę ręcznie lub odpowiednim przyrządem. Bańkę silikonową lub gumową umieszcza się na skórze uciskając ją tak, by przyssała się do powierzchni skóry. Wówczas zwalniamy ucisk bańki i sprawnym ruchem powoli i precyzyjnie przesuwamy ją wzdłużnie lub koliście w kierunku do serca. Mocno przyssaną bańkę można oderwać podkładając pod nią palec, bądź przesuwając na powierzchnię, która pozwoli na dopływ powietrza.

Masaż powinien trwać kilka do kilkanastu minut na daną powierzchnię. Należy go powtarzać co kilka dni, bądź każdego dnia stosować na inną partię ciała.

Przeciwwskazania

Należy pomijać szczególnie wrażliwe miejsca, które mogą spowodować wystąpienie krwiaków. Są to, np. wewnętrzne strony ud oraz wewnętrzne strony ramion.

Przeciwwskazania do masażu bańką:

  • ciąża,
  • żylaki,
  • nadwrażliwość skóry,
  • menstruacja,
  • choroby skóry,
  • problemy z krzepnięciem krwi,
  • nowotwory.

Ludzie w podeszłym wieku powinni zrezygnować z zabiegu, jeżeli ich skóra ma wyraźnie zmniejszoną elastyczność.