Arkana Wielkie – Sprawiedliwość

Sprawiedliwość reprezentuje równowagę, uczciwość, równość i prawdomówność. Wszystkie cechy, które są istotnymi składnikami każdego sprawiedliwego społeczeństwa lub związku. Karta Sprawiedliwość zazwyczaj przedstawia postać siedzącą na tronie i trzymającą w dłoniach wagę. Ta karta zachęca nas do obiektywnego spojrzenia na nasze życie z obu stron przed podjęciem decyzji lub działania ? rozważenia zarówno zalet, jak i wad, zanim dojdziemy do wniosku, który jest sprawiedliwy dla wszystkich zaangażowanych. Służy również jako przypomnienie, aby nie wykorzystywać innych poprzez nieuczciwe lub niesprawiedliwe postępowanie. Zamiast tego powinniśmy dążyć do stworzenia harmonii między nami a otaczającymi nas ludźmi poprzez wzajemny szacunek, a nie dominację nad czyjąś wolą.

Ponadto karta ta przypomina nam, że zawsze należy wymierzać sprawiedliwość, nawet jeśli wiąże się to z poważnymi konsekwencjami. Nigdy nie powinniśmy unikać robienia tego, co słuszne, bez względu na to, jak zniechęcające może się to wydawać. Ostatecznie wiara w sprawiedliwość przyniesie pozytywne rezultaty, niezależnie od tego, jak trudne mogą się wydawać sprawy na pozór. Przestrzegając tych zasad, możemy zapewnić prawdziwy pokój w naszym życiu, a także stworzyć wartościowe relacje zbudowane na wiarygodności, uczciwości i wzajemnym szacunku.

Sprawiedliwość – pozycja prosta

W pozycji pionowej Sprawiedliwość symbolizuje uczciwość i równowagę, a także prawdomówność i obiektywizm. Ta karta zachęca nas do bycia uczciwym wobec samych siebie w kwestii naszych decyzji, abyśmy mogli dokonywać wyborów, które są sprawiedliwe dla wszystkich zaangażowanych stron.

Sprawiedliwość – pozycja odwrócona

Karta Sprawiedliwość w pozycji odwróconej sugeruje, że sprawiedliwość może nie zostać w tej chwili wymierzona z powodu jakiejś kwestii występującej w naszym życiu lub środowisku. Może się to objawiać przewlekłością postępowań sądowych lub innymi formami dyskryminacji pewnych grup ludzi ze względu na rasę, tożsamość płciową itp. Odwrócona Sprawiedliwość wskazuje na niezrównoważoną sytuację, w której czyjeś prawa zostały naruszone, jednakże służy nam również jako przypomnienie, abyśmy stanęli w obronie tego, co uważamy za słuszne, aby sprawiedliwość mogła w końcu ponownie zapanować w społeczeństwie.